FAQ  نرم افزار مدیریت آموزش دانشگاهی(نماد پافکو)

faq.jpg

 

1-     چنانچه وارد سايت شدم و فونتهاي ناخوانا در صفحه ديده شد، راه حل چيست ؟

بايستي به اين نكته توجه كنيد كه حتماً از windows عربي يا فارسي يا xp استفاده نماييد و چنانچه فونت ها در اين حالت مشكل داشت مي‌توانيد با رايت كليك كردن بر روي صفحه گزينه encoding و سپس گزينه Arabic windows را انتخاب نماييد.

 

2-     چرا وقتي آدرس سايت را وارد مي كنيم وارد نمي شود؟

    احتمالآ آدرس را بطور دقيق وارد نمي کنيد!

 

3- وقتي password را وارد مي‌كنم در صفحه نوشته مي شود رمز اشتباه است در صورتيكه من چندين بار با اين رمز وارد شده ام؟

لطفاً در هنگام وارد كردن كد كاربري و رمز به لاتين يا فارسي بودن سيستم و همچنين به غيرفعال بودن دكمه caps lock دقت داشته باشيد. 

 

4- IE (Internet Explorer) مورد استفاده چه نوع ويرايشي باشد؟

بهتر است از نسخه 5  به بالاي IE استفاده نماييد.

 

5- سايز فونت صفحه بزرگ است آيا مي توانم آن را كوچكتر ببينم؟

بله، با انتخاب گزينه view و سپس گزينه textsize مي توانيد اندازه دلخواه را تنظيم نماييد.

 

6- آيا قبل از انتخاب واحد مي توانم ليست دروس ارائه شده در سايت را ملاحظه كنم؟

بله، با انتخاب منوي ليست دروس ارائه شده شما مي توانيد دروسي را كه در ترم جاري  برای گرايش شما ارائه شده است ملاحظه نماييد. بهتر است قبل از شروع ثبت نام گروههاي مورد نظر خود را انتخاب كنيدو بر روی کاغذ کد گروه را ثبت نمایید تا در انتخاب واحد به جای انتخاب از لیست دروس کد گروه را وارد نمایید این روش به مراتب سریعتر از روش لیست دروس میباشد.

 

7- چنانچه در اواسط انتخاب واحد از اينترنت قطع شدم چه اتفاقي خواهد افتاد؟

چنانچه شما به هر علتي از اينترنت قطع شديد دروسي را كه تا كنون انتخاب كرده ايد به قوت خود باقي خواهد ماند و پس از اتصال به اينترنت مجدد با خيال آسوده به انتخاب واحد خود ادامه دهيد.

 

8- چرا جلوي بعضي از دروس به جاي” ثبت“ كلمه ”انتظار“ نوشته شده است ؟ مفهوم انتظار چيست؟

وقتي ظرفيت يك درس به پايان مي رسد ديگر شما نمي توانيد آنرا انتخاب كنيد ولي مي توانيد در انتظار آن درس باشيد درسي را كه شما در انتظار آن قرار مي گيريد هيچگونه اولويت خاصي براي شما ايجاد نمي كند و فقط جهت استفاده آماري براي مدير سيستم كاربرد دارد.

9- انواع جستجو در ليست دروس ارائه شده چه كاربردي دارد و يكي از بهترين جستجوهاي آن كدام است؟

بخش اول كه در قسمت بالايي صفحه مانيتور شما نمايش داده مي‌شود،انواع جستجو مي باشد كه شما انتخاب خواهيد كرد و در قسمت پايين  ليست برنامه هفتگي انواع جستجو را نيز مشاهده خواهيد كرد. يكي از بهترين جستجوها استفاده از انتخاب دروس پاس نشده، دروس با ظرفيت باقيمانده و ترتيب بر اساس نوع دروس است. در اين حالت در قسمت دروس ارائه شده فقط دروس باقيمانده شما كه ظرفيت هم دارد به ترتيب نوع درس(عمومي، پايه، اصلي، تخصصي و ... ) ظاهر مي گردد.

10- آيا اين امكان وجود دارد كه چندين مرتبه ثبت نام كنم؟

   بله، تا پايان زمان ثبت نام تان بي نهايت بار مي توانيد دروس را حذف يا اخذ نماييد.

توجه داشته باشيد كه حتما بايستي پس از پايان ثبت نام دكمه تاييد نهايي را بزنيد.

 

11-  به نظر شما چگونه عمل كنم تا ثبت نام را با سرعت بيشتر بتوانم انجام دهم ؟

قبل از شروع زمان ثبت نام حتماً بايستي به برنامه هفتگي خود(ليست دروس ارائه شده) مراجعه نماييد و سپس دروس مورد نظرتان را انتخاب كنيد.

با توجه به اينكه گروهها را داريد مي توانيد كد گروه را وارد كنيد و يا با استفاده از گزينة جستجوي گروه تا گروه، گروه مورد نظر خود را انتخاب كنيد مثلاً چنانچه شما گروه 1000 را خواستار باشيد مي توانيد در اين گزينه از گروه 1000 تا گروه 1000 را وارد كنيد و سپس كليد جستجو را بزنيد در اين صورت فقط گروه 1000 به رويت شما خواهد رسيد توجه داشته باشيد گروههايي كه انتخاب مي كنيد حتماً داراي ظرفيت باشد.

 

12- اينجانب فارغ التحصيل هستم آيا اين سيستم مي تواند قوانين فارغ التحصيل را رعايت كند؟

شما قبل از شروع ثبت نام بايستي به دانشگاد خود مراجعه نماييد و ليست دانشجوياني كه خواستار ثبت نام به شكل فارغ التحصيل هستند را پركنيد. در این حالت سیستم به شما اجازه میدهد با شرایط خاص دانشجویان فارغ التحصيل انتخاب واحد نمایید.

 

13- درحین انتخاب واحد میخواهم موضوعی را به اطلاع استاد مشاور یا مدیر آموزش یا سایر دوستان دانشجویم برسانم آیا اینکار امکانپذیر است؟ 

بله شما به آسانی میتوانید به بخش گپ و گفتگو مراجعه نمایید و پیغام مناسب را به سایر کاربران نرم افزار بدهید و از همین طریق پیام آنها را رویت نمایید. 

 

14- من دانشجوی رشته پودمانی هستم ولی وقتی به سایت دانشگاه جهت انتخاب واحد مراجعه می کنم جلوی نام پودمان من خالی است لطفا علت را توضیح دهید؟

مدیران آموزشی باید به این نکته مهم توجه کنند که در نرم افزار در بخش انواع دروس و شماره اولویت حتما الویت صفر را به پودمان عمومی باید اختصاص دهند در این صورت سیستم بدرستی اولویت پودمان ما را تشخیص میدهد و در جلوی پودمان نام آنر اضافه می کند                                                                                                  

 

 

 

                                                                                                      برگشت